Як майданчики Hip Park сприяють повноцінному розвитку дітей

Для чого потрібні дитячі майданчики? Багато хто скаже: «Щоб розважити дитину й дати батькам пару годин рятівного відпочинку». Й це також, але важливо інше. Дитячий майданчик — це простір, де дитина через вільну гру пізнає світ. Тут відбувається ненав’язливе навчання та розвиток всіх важливих навичок: фізичних, інтелектуальних, емоційних та соціальних. Це місце, де дитина формується як особистість, адже саме тут вона приймає власні рішення й робить перші зважені вибори.

Тому дитячі майданчики повинні враховувати величезну кількість нюансів, які сьогодні, на жаль, ігноруються при облаштуванні прибудинкових територій. Адже що можна побачити на типовому ігровому майданчику? Стандартний набір: кілька простих турніків з перекладинами, гойдалки, невелику гірку й пісочницю. Добре ще, якщо все це знаходиться у нормальному стані та не загрожує безпеці дитини. Бо різне буває.

Та є й інші проєкти. Вони розробляються з урахуванням дитячої психології та фізіології, заохочують до спонтанної гри, мотивують на розвиток, спонукають досягати поставлених цілей, сприяють м’якій соціалізації, прищеплюють естетичний смак та любов до природи. Це дійсно унікальні проєкти, де кожній дрібниці приділяється величезна увага. Й зараз ми розповімо, як вони створюються. Бо ми у Hip Park робимо саме такі дитячі майданчики.

ЗСЖ прищеплюється з дитинства

Сучасний дитячий майданчик залучає дитину до активного проведення часу й допомагає прищепити здорові звички на все життя. Наприклад, рухливі елементи, які є в нашій серії RITMO, дозволяють розвивати координацію, велику й дрібну моторики, вчать балансувати. Статичне обладнання TIGA зміцнює м’язи та сухожилля. Зокрема, на поручнях напрацьовується сила верхньої частини тіла, тренується захват, зорово-моторна координація.

Майданчики GEO створені за принципом імітації природного ландшафту. Перелази, скати, величезні масивні конструкції з сітками та інше обладнання тренують абсолютно всі групи м’язів. Плюс напрацьовується витривалість та гнучкість. Начебто дитина лазила б по деревах, спускалася з гір й перелазила через паркани. От тільки на дитячому майданчику вона при всій своїй активності буде у безпеці.

hip park, дитячі майданчики україна, playgrounds
Geo

Окрім перерахованого, регулярне відвідування сучасних дитячих майданчиків дозволяє уникнути ожиріння, істотно знижує шанс захворіти на діабет другого типу, зменшує рівень холестерину та приводить до норми тиск. Діти починають краще спати й легше справляються з щоденним стресом, що сприятливо позначається на їх самопочутті.

Здорова психіка пов’язана зі спонтанною грою

Спонтанна гра на дитячих майданчиках дозволяє проявляти ініціативність та самостійність. Дитина обмірковує свої мотиви, ставить цілі й шукає засоби їх досягнення. Вдома та в дитячому садку за неї все вирішують дорослі. На ігровому майданчику вона вільна чинити так, як вирішила сама.

Під час командних ігор діти долають егоцентричність, починають брати до уваги не тільки свої інтереси, а й інтереси соратників. В поодиноких іграх упор йде на процес пізнання себе та світу навколо.

У результаті формується психічно здорова та цілісна особистість, яка знає, чого вона хоче від життя, розуміє, як цього досягти, та як налагодити гармонійні стосунки з людьми, що її оточують. 

Спеціально для розвитку всіх цих навичок ми створили майданчики серії TIGA. Тут є зони для поодиноких та групових ігор, а також різноманітні типи обладнання під різний настрій дитини.

Гіперактивним дітям на наших майданчиках нудно теж не буде, бо вони можуть спрямувати свою невгамовну енергію у конструктивному напрямку.

Ігри впливають на розвиток інтелекту

«Не можна недооцінювати, наскільки регулярні вправи важливі для поліпшення функціонування й продуктивності мозку». Це слова доктора Джона Раті, професора психіатрії Гарвардської медичної школи у Бостоні.

«Вправи не роблять розумніше, але вони оптимізують мозок для навчання». Невелика, але регулярна фізична активність збільшує прилив крові до тієї частини мозку, яка відповідає за пам’ять та навчання, сприяючи зростанню нових клітин. Тому так важливо чергувати інтелектуальне навантаження та ігри на дитячих майданчиках. Матеріал буде краще засвоюватися після фізичної активності.

Baltic Street Adventure Playground, Assemble

Ще один важливий аспект — розвиток уяви. Фактично дитина продумує внутрішній план дій та потім слідує йому. Позначає для себе правила, вчиться дотримуватися їх, пізнає суть причинно-наслідкових зв’язків. Ігри з більш дорослими дітьми дозволяють активніше вивчати нові слова, переймати досвід та деякі патерни поведінки. Майданчики серії TIGA прекрасно підходять для такої продуктивної взаємодії внаслідок своєї універсальності.

Цікавий момент пов’язаний зі зниженням агресії. Як говорить Джон Раті: «Люди вважають, що вправи зменшують агресію коштом спалювання енергії. Насправді вправи змінюють мозок, тому людина взагалі не відчуває агресії». Більш того, фізична активність стимулює ту частину мозку, яка відповідає за раціональне мислення, що дозволяє тверезо оцінити ситуацію перед тим, як робити необдумані вчинки. І це все прищеплюється дитині змалку.

Ігровий майданчик — найкраще місце для соціалізації

Кожен наш проєкт передбачає створення простору для м’якої соціалізації дитини. Ми спеціально підбираємо обладнання так, щоб стимулювати спілкування та командну роботу. Наприклад, в серії GEO є великі гойдалки, де можуть кататися відразу декілька дітей, а на балансирах RITMO легше утримувати рівновагу, коли хтось тобі допомагає.

Окрім того, кожна дитяча площадка стимулює дітей придумувати спільні розваги. У результаті вони затверджують спільні правила, шукають компроміси, розвивають терпіння, співпрацюють та справляються з конфліктами. До речі, вміння відкинути гордість й самому вирішити вибачитися за неправоту — одна з найважливіших соціальних навичок, яку діти часто набувають у процесі спонтанної гри.

На спільних майданчиках діти заводять собі перших друзів, вчаться співпереживанню й починають більш відповідально ​​ставитися до природи. Згідно з дослідженням Університету Британської Колумбії, дитина, яка регулярно та довго грає на свіжому повітрі, найчастіше стає захисником навколишнього середовища у зрілому віці. Та й взагалі виростає більш чуйною та емпатичною.

До речі, це одна з причин, чому ми використовуємо при будівництві майданчиків натуральні, екологічно чисті матеріали. Дитину з раннього віку оточує сприятливе природне середовище. Крім того, такі матеріали безпечні для здоров’я та естетичні. Ми щиро вважаємо, що дитячий майданчик не повинен бути недоладним та позбавленим смаку. Адже розуміння естетики також закладається з дитинства.

Замість висновку

Кажуть, що навички, які діти розвивають на ігрових майданчиках, залишаються з ними на все життя. Тому ми в Hip Park так відповідально ставимося до своєї місії — з дитинства надихати на активність та подолання своїх обмежень. Ми прекрасно усвідомлюємо: продумане ігрове середовище здатне відвернути сучасних дітей від гаджетів й залучити до дивовижного світу спонтанної гри, а значить — посприяти всебічному та повноцінному розвитку.

Проєктуємо та будуємо дитячі майданчики

Перегляньте проєкти, які ми вже зробили. Можливо зробимо щось дивовижне і для вас!

hip park, дитячі майданчики україна, playgrounds

Переваги ігрових майданчиків. Формування сильного почуття приналежності до спільноти

Ігрові майданчики часто сприймаються, як місце для розваги дітей. Але у нас є пара заперечень з цього приводу. По-перше, дітям такі локації потрібні не стільки для розваг, скільки для розвитку. По-друге, дорослим теж корисно відвідувати...

Прочитать

Як дитячий майданчик впливає на те, яким буде суспільство через 20 років

Усі ми родом з дитинства. Фраза досить заяложена, але вона доволі влучно зображає реальність — практично кожен з нас з тремтливою ностальгією згадує місця, де він дорослішав. Тут познайомився з першим коханням, а там впав...

Прочитать

Як Hip Park змінює зовнішній вигляд дитячих майданчиків в Україні

Ігрові майданчики, які ми бачимо майже у кожному дворі, складаються зі стандартного набору: гойдалки, гірки, турніки, пісочниці. Такий собі мінімум, якого вистачає для дитячих розваг. Добре ще, якщо все обладнання знаходиться у нормальному стані й...

Прочитать