Основні елементи дитячих майданчиків

від | Чер 10, 2021 | Про майданчики

Вуличний дитячий майданчик в сучасному розумінні — це безліч елементів. Він дозволяє дітям розвиватися в форматі гри, покращувати емоційні, фізичні та соціальні навички. 

Дитячі майданчики Hip Park — це унікальний, творчий підхід до кожного проєкту. Тут традиційні елементи поєднуються з незвичайними рішеннями. Діти та підлітки отримують величезний заряд позитиву, досліджуючи незвідані території.

Чим корисна ігрова зона для дітей:

 • Розвиток спритності, витривалості.
 • Зміцнює м’язи тіла.
 • Підвищує комунікабельність.
 • Розвиває творче мислення, фантазію.
 • Сприяє логічному мисленню.

Які основні елементи ви знайдете на наших майданчиках?

Дитячі ігрові комплекси — основні елементи, які встановлюються в центрі майданчика. Складаються з безлічі компонентів: гірки, башточки, канати, переходи, перепони, турніки, пісочниці, лази, лабіринти. Застосовуються різні матеріали: дерев’яні, металеві, пластикові. 

Дитячі гойдалки відомі всім дітям і зазвичай привертають увагу в будь-якому віці. Це обов’язковий елемент будь-якого майданчика. Вони заряджають емоціями, слугують зоною спілкування, підвищують координацію рухів і розвивають вестибулярний апарат. В цілому, це розслаблююча розвага. На гойдалці можна відпочити від шуму і надто активної гри. Вони доступні всім віковим групам. Для кожної групи передбачена особлива конструкція з урахуванням ваги та травмоопасності. 

Дитячі гірки теж слугують традиційним атрибутом дитячих ігор. Вони відрізняються за висотою спуску:

 • великі — 150 см;
 • малі — 120 см;
 • хвилеподібні.

Гірки підвищують активність і залученість дітей, навіть найменших — від двох років. При цьому вони не вимагають особливих навичок, але розвивають сміливість, спритність. Наші конструкції виготовлені з нержавіючої сталі з високою стійкістю до корозії та захистом від нагрівання.

Каруселі дозволяють додати на майданчик яскраві, незвичайні елементи. Вони незамінні для дітей дошкільного віку (до 7 років), оскільки покращують соціалізацію, психофізичний розвиток, вестибулярний апарат. Основні особливості:

 • розраховані на кілька людей;
 • можуть бути для катання стоячи та сидячи;
 • використовувані матеріали: метал, дерево, канати.

Пісочниці в сучасному виконанні — не просто ящик з піском. Це може бути ціле містечко з ігровими елементами. Користь гри в пісочниці важко переоцінити: вона розвиває дрібну моторику, заспокоює, розвиває творчість, зміцнює всі м’язи тіла. 

Важливі елементи пісочниць — сидіння для батьків, які дозволяють грати разом з дитиною. Також пісочниці захищені кришкою, щоб пісок був чистим і сухим, захищеним від сміття і тварин.

Гойдалки та балансири є елементами гри для всіх вікових груп. Для найменших створюють пружинні гойдалки з фігурами: тваринами, геометричними, рослинами. Також є двомісні та тримісні гойдалки для розвитку дитячої товариськості. Балансири залучають дітей старшого віку, оскільки втягують в активну гру, відчувають на спритність і рівновагу.

Проєктуємо та будуємо дитячі майданчики

Перегляньте проєкти, які ми вже зробили. Можливо зробимо щось дивовижне і для вас!

hip park, дитячі майданчики україна, playgrounds

Переваги ігрових майданчиків. Формування сильного почуття приналежності до спільноти

Ігрові майданчики часто сприймаються, як місце для розваги дітей. Але у нас є пара заперечень з цього приводу. По-перше, дітям такі локації потрібні не стільки для розваг, скільки для розвитку. По-друге, дорослим теж корисно відвідувати...

Прочитати

Як дитячий майданчик впливає на те, яким буде суспільство через 20 років

Усі ми родом з дитинства. Фраза досить заяложена, але вона доволі влучно зображає реальність — практично кожен з нас з тремтливою ностальгією згадує місця, де він дорослішав. Тут познайомився з першим коханням, а там впав...

Прочитати

Як Hip Park змінює зовнішній вигляд дитячих майданчиків в Україні

Ігрові майданчики, які ми бачимо майже у кожному дворі, складаються зі стандартного набору: гойдалки, гірки, турніки, пісочниці. Такий собі мінімум, якого вистачає для дитячих розваг. Добре ще, якщо все обладнання знаходиться у нормальному стані й...

Прочитати