Як вибрати дитячий майданчик

від | Чер 10, 2021 | Про майданчики

Якісне активне дозвілля — особливо в умовах міста — запорука здорового фізичного та емоційного розвитку малюків. Хочете подарувати своїм дітям безпечний простір для ігор? Ми розповімо основні правила вибору дитячого майданчика як для приватних будинків, так і для громадських місць. 

Види дитячих майданчиків

Ігрові комплекси розраховані на дітей до 7 років, площа варіюється від 70 до 150 м². Включає такі елементи: гірки, турніки, драбинки, гойдалки, будиночки, тактильні дерев’яні елементи, пісочниці. Завдання комплексу: розважати та навчати. У ньому можна вивчати різні фігури, кольори, цифри, придумувати гри.

Спортивні комплекси розраховані на дітей у вікових групах 7-12, 12-16 років, площа від 150 метрів квадратних. Їх основне завдання — фізичний розвиток. У проекті використовуються складні елементи, сходи, вертикальні стінки для скелелазіння, кільця, канати, смуги перешкод, канатні містечка. Комплекс повинен бути споруджений із урахуванням всіх заходів безпеки та не травмонебезпечний для дитини.

Інклюзивні майданчики призначені для дітей з обмеженими можливостями. Вони обладнані додатковими елементами, які полегшують пересування. Їх пріоритет — підвищена безпека та упор на розвиток. 

Міні-майданчики найчастіше встановлюють у дворах приватних будинків, а також використовують в обмеженому громадському просторі. Це можливість комбінувати різні елементи з урахуванням віку. 

З чого виготовляють дитячі ігрові майданчики

Матеріали повинні бути безпечними, довговічними, зносо- і термостійкими. З урахуванням бюджету і типу майданчики використовують:

 • Термодерево. Це деревина, оброблена в умовах високих температур. Сьогодні це найкращий матеріал за характеристиками стійкості, довговічності та міцності.
 • Деревина. Її покривають водовідштовхувальною фарбою, що покращує експлуатаційні характеристики. Екологічно чистий і безпечний матеріал.
 • Метал. Для безпеки його покривають гумою, пластиком. Використовують високоякісну сталь, стійку до корозії.
 • Пластик відрізняється легкістю, міцністю і довговічністю. Завдяки спеціальним добавкам, пластик зберігає яскравість, стійкий до вологи, забруднень, ударостійкий.
 • Комбіновані матеріали. Найчастіше для майданчиків використовують всі матеріали, перелічені вище. Їх комбінують таким чином, щоб зношену деталь можна було замінити.

На що варто звернути увагу при виборі дитячого майданчика

При підборі ігрової зони для дитини, враховуйте такі моменти:

 • Всі елементи повинні мати сертифікати відповідності вимогам безпеки і якості, а також фабричне маркування.
 • Матеріали повинні бути чистими та безпечними, без домішок і токсичних речовин.
 • Зверніть увагу на якість: матеріал повинен бути стійким до кліматичних чинників, механічного впливу. Це зробить майданчик довговічним.
 • Несучі елементи ігрового комплексу повинні бути виготовлені з металу з антикорозійним покриттям.
 • Всі кути конструкції повинні бути округленими, поверхні — ідеально гладкими.
 • Полотно дитячої гірки виготовляють із нержавіючого металу або пластику, які не нагріваються від високих температур влітку.

Підібрати дитячий майданчик або ігровий комплекс ви можете в Hipark. Ми виробляємо обладнання відповідно до усіх норм, із урахуванням сучасних тенденцій у створенні класних ігрових зон для дітей і підлітків!

Проєктуємо та будуємо дитячі майданчики

Перегляньте проєкти, які ми вже зробили. Можливо зробимо щось дивовижне і для вас!

hip park, дитячі майданчики україна, playgrounds

Основні елементи дитячих майданчиків

Вуличний дитячий майданчик в сучасному розумінні — це безліч елементів. Він дозволяє дітям розвиватися в форматі гри, покращувати емоційні, фізичні та соціальні навички.  Дитячі майданчики Hip Park — це унікальний, творчий підхід до кожного проєкту....

Прочитати

Що важливо знати про дитячі майданчики

В умовах урбанізації дитячі майданчики — безпечний спосіб активного дозвілля для дітей. Важливо знати основні правила і вимоги до них, щоб обрати кращий варіант для ігор. Відповідаємо на основні питання про встановлення та експлуатацію. Хто...

Прочитати

Як вибрати дитячий майданчик

Якісне активне дозвілля — особливо в умовах міста — запорука здорового фізичного та емоційного розвитку малюків. Хочете подарувати своїм дітям безпечний простір для ігор? Ми розповімо основні правила вибору дитячого майданчика як для приватних будинків,...

Прочитати