Повноцінний гайд: вибираємо обладнання для парку

від | Лис 12, 2021 | Про майданчики

Парки — це найважливіша складова кожного міста. Вони покращують екологічні та економічні показники, прикрашають територію, підвищують безпеку, позитивно впливають на спільноту та дозволяють людям зміцнювати як фізичне, так і психічне здоров’я. Проте все це можливе за однієї умови — якщо парк облагороджений.

У цьому гайді ми докладно розповімо, яке обладнання необхідно встановити у зеленій зоні, щоб вона перетворилася на культурний, розвивальний та оздоровчий центр.

Стаття буде цікава ландшафтним архітекторам, керівникам приватних та громадських організацій, власникам бізнесу, а також усім, хто хоче облагородити парк у своєму місті. 

Приклад каталогу Hip Park. В подібних каталогах багато виробів і треба знати, що шукаєш.

4 локації, які важливі для хорошого громадського парку

Перш ніж розпочати облаштування суспільного простору, важливо продумати, які потреби міських жителів він має задовольняти. Парк з пішохідними стежками та лавками це, звичайно, добре, але чи не краще створити більш універсальне місце для відпочинку? Щоб тут було затишно всім — батькам із дітьми, підліткам, людям похилого віку, закоханим парам, любителям тварин, шанувальникам ЗСЖ, людям, які просто хочуть прогулятися та подихати свіжим повітрям після роботи. Для цього потрібно створити в зеленій зоні щонайменше чотири локації.

Локація 1: Дитячий майданчик

Неможливо зробити парк місцем для сімейного відпочинку, якщо не розташувати тут якісний ігровий майданчик для дітей різного віку.

Локація 2: Спортивний майданчик

Це може бути невелика локація з тренажерами або повноцінний комплекс із майданчиками для різних видів спорту.

Локація 3: Зона для пікніка

Бажаєте, щоб у вашому парку збиралися люди різного віку та інтересів, відведіть частину території під пікніки та встановіть альтанки для великих компаній.

Локація 4: Територія для вигулу собак

У багатьох громадських місцях є таблички «Вигул собак заборонено». Для любителів тварин це завжди болісна тема. Тому якщо ви обладнаєте у своєму парку спеціальну зону для прогулянок із собаками та їх дресування, величезна кількість людей буде вам вдячна.

Розглянемо докладніше, яке обладнання потрібно для всіх цих локацій.

Що потрібно для облаштування дитячого майданчика

Хороший дитячий майданчик має бути безпечним, цікавим і розвивальним. Зокрема, під час створення ігрових локацій Hip Park ми продумуємо такі нюанси:

 • Дизайн та структура. Кожен наш майданчик має унікальний дизайн, що надихає дітей відкласти гаджети та на кілька годин поринути у світ реальних пригод. Ми робимо окремі локації для дітей різного віку, а також продумуємо місця для групових та поодиноких ігор.
 • Набір обладнання. Ми встановлюємо різні види конструкцій, які допомагають розвивати корисні фізичні, емоційні, інтелектуальні та соціальні навички. Якщо говорити про мінімальний набір обладнання — це всілякі гойдалки, гірки, турніки, балансири, каруселі, пісочниці, канатні сітки, драбини, батути, невеликі будиночки та альтанки. Щоб зробити майданчик цікавішим та кориснішим для розвитку, ми розміщуємо на ньому елементи тайпарку та скеледрому.
 • Турбота про безпеку. Для забезпечення надійного захисту від травм під час падіння з висоти ми заливаємо на майданчиках м’яку підлогу. На локаціях для зовсім маленьких дітей ми також робимо спеціальні огорожі, поручні та сітки. Наше обладнання створюється з якісних екологічно чистих матеріалів та відповідає міжнародним стандартам безпеки.
 • Турбота про експлуатацію. Ігрові локації повинні бути чистими й підлягати регулярному ремонту. Ми думаємо про обслуговування майданчика ще на етапі його проєктування. Завдяки якісним матеріалам наше обладнання слугує роками й, за необхідності, його можна легко відновити.
 • Комфорт для батьків. Мова про лавки зі спинками, тенти від дощу та сонця, а також урни для сміття. Важливо створити зручні умови для дорослих, поки вони чекають на своїх дітей.

Види спортивних майданчиків для паркової зони

У період карантину, коли багато фітнес-центрів зачинено, спортивний майданчик просто неба став для багатьох єдиним порятунком. Хоча і до пандемії багато хто хотів займатися фізичними вправами саме в парках, на свіжому повітрі.

Варіантів спортивних майданчиків може бути декілька:

 • Фітнес-центр просто неба. Ви можете встановити набір обладнання для силового та аеробного тренування. У мінімальній комплектації це будуть: різні види турніків для підтягувань, тренажери для жиму ногами та жиму від грудей, станція для класичних віджимань, тренажери для преса та закачування спини, велотренажер та орбітрек.
 • Майданчики для різних видів спорту. За наявності вільного простору можна облаштувати у парку справжній спортивний комплекс із полем для футболу, тенісними столами, баскетбольним та волейбольним майданчиками. Якщо ви це зробите, найімовірніше, ваш парк стане місцем для проведення локальних змагань та матчів.
 • Локації для підліткових захоплень. У багатьох громадських парках стоїть рампа та інше обладнання для відпрацювання трюків на роликах, велосипеді та скейтборді. Ми у Hip Park спеціалізуємося на створенні таких майданчиків, тому що впевнені, що вони прищеплюють підліткам любов до активного способу життя та допомагають реалізувати свій потенціал.
 • Бігові доріжки. Звичайно, в парку можна бігати й стежками. Але якщо ви зробите невелике поле для бігу з розміткою, то залучите ще більше шанувальників ЗСЖ.

Ви можете облаштувати один із цих майданчиків або всі одразу. Головне, щоб у вашому парку було місце для заняття спортом.

Що має бути в зоні для пікніка

Найпростіший варіант локації для пікніка — засіяти якусь частину парку газонною травою, щоб люди могли розміщуватись тут із підстилками. Якщо ж хочеться створити повноцінну зону відпочинку, потрібно встановити таке обладнання:

 • Тенти, столи та лавки. Фактично це обідня зона, де можна розташуватися великою компанією, перекусити та поспілкуватися за будь-якої погоди. Тому й потрібні тенти. У спеку вони даватимуть тінь, у негоду захищатимуть від дощу. Замість тентів можна збудувати якісні надійні альтанки. Люди їх люблять.
 • Устаткування для гриля. Бажаєте зробити локацію популярнішою, встановіть на ній мангали, де можна приготувати їжу на відкритому вогні.
 • Великі баки для сміття. У зоні для пікніка обов’язково повинні стояти місткі контейнери, а не звичайні урни. Тому що тут зазвичай найбільше відходів. Щоб подбати про екологію, можна встановити окремі контейнери для збору пластику, скла, паперу, бляшанок й побутових відходів.
 • Рукомийники та туалети. Бажано, щоб на території для пікніка знаходилася достатня кількість вбиралень.

Як облаштувати територію для вигулу тварин

Власники собак знають, як складно знайти комфортне місце, де можна відпочити та потренуватися зі своїми чотирилапими друзями. Якщо ви створите такий простір у себе в парку, відбою від відвідувачів не буде. Для цього потрібно подбати всього про декілька речей:

 • Лавки. Хазяї тварин можуть відпочивати та спілкуватися, поки їх вихованці грають на галявині.
 • Устаткування для тренування собак. Це можуть бути обручі, гірки з поручнями, різноманітні бар’єри та вежі, трапи, тунелі, трампліни та різні смуги перешкод.
 • Фонтанчики для пиття. Щоб уникнути зневоднення під час тренувань, собакам потрібно пити багато води. Тому подбайте, щоб на локації були або фонтанчики, або місткості з водою, до яких можуть дістати навіть щенята.
 • Урни для сміття. Щоб парк залишався чистим, господарі мають прибирати за своїми тваринами. Допоможіть їм не забувати про це. Встановіть на території для вигулу собак спеціальні контейнери для екскрементів.

Облагоджуючи паркові зони, ви робите місто більш комфортним, красивим та безпечним для його мешканців. Якщо ви вирішили облаштувати перераховані вище локації, звертайтеся до Hip Park. Ми допоможемо підібрати якісне та надійне обладнання для дитячих та спортивних майданчиків.

Проєктуємо та будуємо дитячі майданчики

Перегляньте проєкти, які ми вже зробили. Можливо зробимо щось дивовижне і для вас!

hip park, дитячі майданчики україна, playgrounds