Переваги ігрових майданчиків. Формування сильного почуття приналежності до спільноти

від | Лип 29, 2021 | Вплив майданчиків

Ігрові майданчики часто сприймаються, як місце для розваги дітей. Але у нас є пара заперечень з цього приводу. По-перше, дітям такі локації потрібні не стільки для розваг, скільки для розвитку. По-друге, дорослим теж корисно відвідувати громадські майданчики, бо це допомагає знизити стрес, поліпшити самопочуття й істотно розширити коло спілкування.

Й взагалі, відкриті ігрові майданчики — це природне середовище для соціально-емоційного розвитку, який, своєю чергою, впливає на багато сфер повсякденного життя.

Соціально-емоційний розвиток — ключ до успішного життя

Соціально-емоційний розвиток включає дві складові:

 • соціальний розвиток — здатність вибудовувати гармонійні стосунки з іншими людьми;
 • емоційний розвиток — вміння контролювати та виражати свої емоції, коректно оцінювати себе й не залежати від думки оточення.
hip park, дитячі майданчики україна, playgrounds

Іспанська Національна академія наук вважає, що «соціально-емоційний розвиток лежить в основі усіх подальших соціальних, емоційних та академічних успіхів». А дослідники Принстонського університету в Нью-Джерсі впевнені, що спеціальні програми з розвитку соціально-емоційних навичок допоможуть дітям як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Ось лише невеликий список переваг від впровадження таких програм:

 • підвищення впевненості в собі та своїх силах;
 • поліпшення успішності та підвищення залученості у навчальний процес;
 • розв’язання проблем з поганою поведінкою, вміння вирішувати конфлікти та протистояти тиску однолітків, зокрема булінгу;
 • кар’єрний успіх внаслідок розвинених софт-скілів та емоційного інтелекту;
 • вміння будувати стосунки;
 • сильне психічне здоров’я;
 • бажання принести користь, захопленість громадською діяльністю.

Дорослих це також стосується. Адже розвивати соціально-емоційні навички можна у будь-якому віці. Більш того, на ігрових майданчиках часто стирається вікова межа. Наприклад, бабусі й дідусі можуть спілкуватися зі своїми онуками за допомогою цікавої гри. Та й спільне захоплення спортом — це чудовий спосіб згуртувати всю родину.

Ігрові майданчики Hip Park — місце для спільного відпочинку та розвитку

На стандартних ігрових локаціях зазвичай встановлений мінімальний набір обладнання, розрахований на розвиток фізичних навичок. Майданчики Hip Park з самого початку створювалися для більш глобальних цілей — надихнути людей на активність, об’єднання та подолання своїх обмежень. Ми віримо, що сильне почуття приналежності до спільноти, яке люди відчувають у розслабленому ігровому середовищі, здатне перемогти сучасний бич людства — стан самотності, розгубленості й відірваності від соціуму.

Тому дизайн наших ігрових зон включає, як мінімум, три складових:

 • обладнання для комфортного та безпечного тренування фізичного тіла;
 • простір для розвитку уяви та заохочення до спонтанної гри;
 • простір для командних ігор й розвитку соціальних навичок.

Природно, кожен майданчик будується з урахуванням своїх нюансів, однак наша мета — об’єднати людей довкола ідеї здорового способу життя — лежить в основі всіх комплексів Hip Park.

А ще ми особливо дбаємо про естетику та зовнішній вигляд майданчиків, щоб, з одного боку, вони гармонійно вписувалися у навколишній простір, з іншого — надихали місцевих жителів приходити сюди знову й знову. Адже для зміцнення здоров’я і дітям, і дорослим потрібно приділяти фізичним навантаженням, як мінімум, годину на добу. І це без урахування прогулянок на свіжому повітрі.

Сьогодні на ігрових майданчиках Hip Park можна побачити людей різного віку, соціального статусу та матеріального достатку. Хтось приводить пограти дітей, хтось зустрічається тут з друзями, хтось заводить нові знайомства у процесі тренувань. І ми дуже радіємо, що наші майданчики стають незмінним місцем для зустрічей однодумців, своєрідним серцем локальної спільноти активних та цілеспрямованих особистостей.

Проєктуємо та будуємо дитячі майданчики

Перегляньте проєкти, які ми вже зробили. Можливо зробимо щось дивовижне і для вас!

hip park, дитячі майданчики україна, playgrounds

Переваги ігрових майданчиків. Формування сильного почуття приналежності до спільноти

Ігрові майданчики часто сприймаються, як місце для розваги дітей. Але у нас є пара заперечень з цього приводу. По-перше, дітям такі локації потрібні не стільки для розваг, скільки для розвитку. По-друге, дорослим теж корисно відвідувати...

Прочитати

Як дитячий майданчик впливає на те, яким буде суспільство через 20 років

Усі ми родом з дитинства. Фраза досить заяложена, але вона доволі влучно зображає реальність — практично кожен з нас з тремтливою ностальгією згадує місця, де він дорослішав. Тут познайомився з першим коханням, а там впав...

Прочитати

Як Hip Park змінює зовнішній вигляд дитячих майданчиків в Україні

Ігрові майданчики, які ми бачимо майже у кожному дворі, складаються зі стандартного набору: гойдалки, гірки, турніки, пісочниці. Такий собі мінімум, якого вистачає для дитячих розваг. Добре ще, якщо все обладнання знаходиться у нормальному стані й...

Прочитати