Ігрові майданчики часто сприймаються, як місце для розваги дітей. Але у нас є пара заперечень з цього приводу. По-перше, дітям такі локації потрібні не стільки для розваг, скільки для розвитку. По-друге, дорослим теж корисно відвідувати громадські майданчики, бо це допомагає знизити стрес, поліпшити самопочуття й істотно розширити коло спілкування.
Й взагалі, відкриті ігрові майданчики — це природне середовище для соціально-емоційного розвитку, який, своєю чергою, впливає на багато сфер повсякденного життя.
Соціально-емоційний розвиток — ключ до успішного життя
Соціально-емоційний розвиток включає дві складові:
- соціальний розвиток — здатність вибудовувати гармонійні стосунки з іншими людьми;
- емоційний розвиток — вміння контролювати та виражати свої емоції, коректно оцінювати себе й не залежати від думки оточення.
Іспанська Національна академія наук вважає, що «соціально-емоційний розвиток лежить в основі усіх подальших соціальних, емоційних та академічних успіхів». А дослідники Принстонського університету в Нью-Джерсі впевнені, що спеціальні програми з розвитку соціально-емоційних навичок допоможуть дітям як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі. Ось лише невеликий список переваг від впровадження таких програм:
- підвищення впевненості в собі та своїх силах;
- поліпшення успішності та підвищення залученості у навчальний процес;
- розв’язання проблем з поганою поведінкою, вміння вирішувати конфлікти та протистояти тиску однолітків, зокрема булінгу;
- кар’єрний успіх внаслідок розвинених софт-скілів та емоційного інтелекту;
- вміння будувати стосунки;
- сильне психічне здоров’я;
- бажання принести користь, захопленість громадською діяльністю.
Дорослих це також стосується. Адже розвивати соціально-емоційні навички можна у будь-якому віці. Більш того, на ігрових майданчиках часто стирається вікова межа. Наприклад, бабусі й дідусі можуть спілкуватися зі своїми онуками за допомогою цікавої гри. Та й спільне захоплення спортом — це чудовий спосіб згуртувати всю родину.
Ігрові майданчики Hip Park — місце для спільного відпочинку та розвитку
На стандартних ігрових локаціях зазвичай встановлений мінімальний набір обладнання, розрахований на розвиток фізичних навичок. Майданчики Hip Park з самого початку створювалися для більш глобальних цілей — надихнути людей на активність, об’єднання та подолання своїх обмежень. Ми віримо, що сильне почуття приналежності до спільноти, яке люди відчувають у розслабленому ігровому середовищі, здатне перемогти сучасний бич людства — стан самотності, розгубленості й відірваності від соціуму.
Тому дизайн наших ігрових зон включає, як мінімум, три складових:
- обладнання для комфортного та безпечного тренування фізичного тіла;
- простір для розвитку уяви та заохочення до спонтанної гри;
- простір для командних ігор й розвитку соціальних навичок.
Природно, кожен майданчик будується з урахуванням своїх нюансів, однак наша мета — об’єднати людей довкола ідеї здорового способу життя — лежить в основі всіх комплексів Hip Park.
А ще ми особливо дбаємо про естетику та зовнішній вигляд майданчиків, щоб, з одного боку, вони гармонійно вписувалися у навколишній простір, з іншого — надихали місцевих жителів приходити сюди знову й знову. Адже для зміцнення здоров’я і дітям, і дорослим потрібно приділяти фізичним навантаженням, як мінімум, годину на добу. І це без урахування прогулянок на свіжому повітрі.
Сьогодні на ігрових майданчиках Hip Park можна побачити людей різного віку, соціального статусу та матеріального достатку. Хтось приводить пограти дітей, хтось зустрічається тут з друзями, хтось заводить нові знайомства у процесі тренувань. І ми дуже радіємо, що наші майданчики стають незмінним місцем для зустрічей однодумців, своєрідним серцем локальної спільноти активних та цілеспрямованих особистостей.