Хто відповідає за дитячі майданчики у дворі

від | Лис 1, 2021 | Про майданчики

Дворові дитячі майданчики майже ніколи не пустують. Зовсім маленьких діток сюди приводять батьки, трохи старші діти гуляють вже самі. Скочуються з гірок, бавляться на гойдалках, намагаються підтягуватися на турніках. Вони мало звертають увагу на стан обладнання та самого майданчика загалом. І через це часто отримують неприємні травми. Адже 80% дитячих майданчиків в Україні перебувають у занедбаному вигляді та потребують ремонту.

У цьому матеріалі розповімо, як зрозуміти, чи безпечна ігрова локація для дитини, та хто відповідає за дитячі майданчики у дворі. 

Основні показники, що дитячий майданчик небезпечний для дитини

Норми розміщення дитячих майданчиків та їх утримання порушені у таких випадках:

  • Замість м’якого або гумового покриття використовували бетон, асфальт, гравій, камінь або інші жорсткі матеріали.
  • Обладнання поламано, покосилося, якісь частини не закріплені, розхитані. Є гострі краї чи прорізи, у яких може щось застрягти.
  • Фарба злізла, на металевих частинах обладнання видніється іржа, дерев’яні поверхні не гладкі, можна загнати скалку.
  • Непродумані захисні огорожі для безпеки маленьких дітей.
  • Дитячий майданчик знаходиться поряд із проїжджою частиною або стоянкою автомобілів.
  • На ігровій локації є сміття. У пісочниці брудний пісок.
  • На території майданчика розташований каналізаційний люк, поруч сміттєві баки.

Також батькам важливо розуміти, на який вік розрахований майданчик. Ігрові локації для дорослих дітей можуть бути небезпечними для малечі, оскільки обладнання там вище й не продуманий захист від падіння.

До кого звертатися, якщо дворовий майданчик виявився небезпечним

Якщо збігся хоча б один пункт зі списку вище, то майданчик небезпечний, вимагає капітального або часткового ремонту. До кого звертатися у такому випадку?

У законі про дитячі майданчики фігурує таке поняття як «балансоутримувач». Це юридична особа або безпосередній власник, який несе відповідальність за експлуатацію та утримання майна у належному вигляді. Саме він має стежити за станом майданчика та не менше одного разу на рік проводити необхідні ремонтні роботи. В іншому випадку балансоутримувач може бути оштрафований за статтею 152 Кодексу України про адміністративні порушення.

Балансоутримувачами дитячих майданчиків у дворі можуть бути:

  • комунальне підприємство;
  • ОСББ;
  • приватна компанія.

Якщо ігрова локація не відповідає вимогам безпеки, батькам необхідно звертатися безпосередньо до балансоутримувача. Краще об’єднати сили з іншими мешканцями довколишніх будинків та написати колективну заяву на ремонт дитячого майданчика. Балансоутримувач зобов’язаний розглядати такі звернення і давати на них відповідь. Якщо ж він цього не робить, батьки можуть з повним правом подати скаргу до органів місцевого самоврядування.

Звичайно, багато батьків не хочуть возитися з бюрократією, вважають за краще об’єднати зусилля, щоб відремонтувати обладнання самостійно або виграти грант на встановлення нового дитячого майданчика. Це також вихід. Однак він вимагає великих витрат грошей та часу.

Хто має встановлювати дитячі майданчики у дворах

У випадку, якщо у дворі взагалі немає дитячої локації або вона перебуває у такому стані, що навіть капітальний ремонт не допоможе, мешканцям будинків можна звертатися до балансоутримувача території, до органів місцевого самоврядування чи до депутатів міськради. До колективної заяви можна додати світлини об’єктів, які розташовані у дворі.

При цьому фінансування дитячого майданчика здійснюватиметься з міського бюджету. Це вказано у постанові Кабміну України №869 від 01.06.2011.

Звісно, ​​в ідеалі співробітники комунальних служб зобов’язані щодня оглядати майданчики, а перевірки зі складанням відповідного акта мають проводитися щонайменше раз на місяць. Але насправді їх рідко проводять навіть при введенні дитячої локації в експлуатацію.

Ми у Hip Park прагнемо змінити цю ситуацію. Ще при проєктуванні дитячого майданчика ми продумуємо всі нюанси щодо його подальшого обслуговування. Тому ми використовуємо надійні, зносостійкі, екологічно чисті матеріали та покриття, багаторазово тестуємо створене обладнання, перевіряємо його на міцність та стійкість. Та й у принципі облаштовуємо ігрові локації за міжнародними стандартами безпеки.

Ми з тих компаній, хто будує дитячі майданчики з турботою про дітей та їхніх батьків.

Проєктуємо та будуємо дитячі майданчики

Перегляньте проєкти, які ми вже зробили. Можливо зробимо щось дивовижне і для вас!

hip park, дитячі майданчики україна, playgrounds