Чи правда, що хороший дитячий майданчик — це завжди неймовірно дорого? Кейси Hip Park

від | Жов 12, 2021 | Про майданчики

Скільки коштує побудувати дитячий майданчик? Хотілося б дати на це питання швидку відповідь, але її не існує. Все залежить від того, який простір ви хочете облаштувати. Чи буде це звичайна, нічим не примітна локація у радянському стилі із залізною гіркою, різноколірними турніками й ненадійними гойдалками, або ж грандіозний комплекс з м’якою підлогою та ексклюзивним обладнанням для безпечного дитячого розвитку.

І все ж ми можемо розповісти, як формуються та від чого залежать ціни на дитячі майданчики. А заодно покажемо, що якісні ігрові комплекси міжнародного класу не вартують всіх грошей світу.

Що там за ринковими цінами? 

Ціни на обладнання та компактні дитячі комплекси

Щоб порівняти ціни на дитячі майданчики на ринку в Україні, зайдемо на prom.ua. Серед величезної кількості позицій обираємо ті, що можна використовувати на відкритих майданчиках. Отже, що ми бачимо:

Найменування продуктуВартість
Стандартний П-подібний турнік5 699 грн / $215*
Дерев’яний дитячий будиночок з гіркою25 000 грн / $942*
Невеликий дитячий вуличний комплекс з гіркою, містком та драбинами48 700 грн / $1 834*
Ігровий комплекс з пісочницею, скеледромом, гіркою, драбинами, сіткою й кільцями 80 050 грн / $3 015*

* Ціни та курс валют актуальні на дату написання статті — 6.10.2021

Практично всі варіанти готових компактних комплексів, представлених на prom.ua, мають ряд загальних характеристик:

 • це стандартні, невичурні продукти масового виробництва;
 • вони компактні, здатні витримати невелике навантаження, тобто розраховані на дітей дошкільного віку;
 • їх краще встановлювати на приватній території, щоб вони довше прослужили;
 • виконані з недорогих матеріалів, які потребуватимуть постійного обслуговування;
 • вони призначені для встановлення на практично ідеально рівній поверхні;
 • у більшості випадків використаний типовий набір обладнання;
 • дизайн стандартизований, щоб відповідати основним потребам замовників;
 • обладнання пофарбоване у різні яскраві кольори, внаслідок чого майданчик може вибиватися із загального архітектурного стилю.
Приклад пошуку за запитом “дитячий майданчик”.

Приблизний бюджет проєктів повноцінних дитячих майданчиків 

Тепер розглянемо проєкти повноцінних дитячих майданчиків в Україні, які включають різний набір обладнання, а також у деяких випадках роботи з доброустрою території. Всі ці проєкти брали участь у конкурсі програми «Громадський бюджет», тобто повинні фінансуватися коштом міста. Подивимося, у які суми оцінювали кожен з майданчиків.

Назва проєкту Оцінений бюджет
Сучасний дитячий майданчик «Гномик» біля багатоквартирного будинку у Києві. Включає гірку, два види гойдалок, пісочницю, невелику карусель.164 400 грн / ≈ $6 190
Розрахунок актуальний на дату 10.03.2020. 
Дитячий прибудинковий майданчик «Місто мрій» у Дніпрі. Включає гойдалки, гірку, альтанку і пісочницю.199 995 грн / ≈ $7 535
Розрахунок актуальний на дату 09.08.2018. 
Дитячий майданчик в одному з дворів Кременчука. Включає пісочницю, комплекс з гіркою, гойдалкою та драбиною, пару балансирів, лавки та інші елементи з доброустрою території.366 290 грн / ≈ $13 800
Розрахунок актуальний на дату 26.09.2019. 
Сучасний майданчик європейського типу у Львові для дітей від 6 років і старше. Включає турніки, гірки, містки, тунель, балансири, гойдалки й інше різноманітне обладнання для спорту та розваг.536 700 грн / ≈ $20 215
Розрахунок актуальний на дату 15.09.2020. 

Приблизно такі проєкти, як той, що реалізується зараз у Львові, розробляє наша компанія. Однак, ми також беремо до уваги особливості локації, де потрібно встановити майданчик, враховуємо всі вимоги з безпеки та проєктуємо власне оригінальне обладнання. Наші майданчики міцні, надійні, зносостійкі, вони стоять роками. При такій якості їх вартість більш ніж вигідна. 

Скільки коштують дитячі майданчики Hip Park й що включає ця ціна

«Хороший дитячий майданчик — це майданчик, над яким якісно попрацювали архітектори. Вони проконсультувалися з виробником обладнання і в результаті реалізували все, як і було задумано. При цьому у нас немає «стандартного» набору обладнання. Все залежить від задуму. Ми дізнаємося, хто і як буде експлуатувати та обслуговувати майбутній майданчик. Якщо все ж виділяти якісь елементи, це будуть: гойдалки, вуличні батути, гірки — все, що так люблять діти».

(с) Ілля Капінус, співзасновник Hip Park
Приклад гірки від Hip Park.

Вартість дитячого майданчика складається з витрат на кожен з етапів його створення:

 1. Проєктування майданчика
 2. Розробка та створення безпосередньо ігрового обладнання
 3. Монтаж майданчика
 4. Укладання фінішного покриття

Залежно від бажання замовника, особливостей локації й потреб кінцевих користувачів, витрати по кожній категорії можуть бути вище або нижче. Наприклад, при складному рельєфі місцевості й нестандартних інженерних рішеннях можна витратити багато часу та сил на початкове проєктування ігрового простору. Обладнання у такому випадку може зайняти всього 20–30% від усього бюджету. Є ситуації, коли труднощі виникають при монтажі або необхідні додаткові дорогі будівельні роботи. Кожен такий нюанс впливає на підсумкову суму.

«Ми належимо до того типу виробників, яким не байдуже, як і де буде використовуватися наше обладнання, і як воно буде встановлено».

(с) Ілля Капінус, співзасновник Hip Park

Окрім того, до бюджету майданчиків закладаються витрати на підвищення кваліфікації. Адже ми витрачаємо величезну кількість зусиль на те, щоб рости й впроваджувати інноваційні рішення в наші проєкти.

«Ми завжди ставимо перед собою завдання вдосконалювати як технічну частину, так і розвивати дизайн своїх продуктів. Витрати на розробку та тестування нових рішень також входять у вартість обладнання».

(с) Ілля Капінус, співзасновник Hip Park

Таким чином, точна сума залежить від конкретного проєкту. Але ми можемо назвати приблизні цифри на облаштування хорошого дитячого майданчика.

Вид діяльностіВартість
Проєктування майданчика$10–15/м2
Розробка обладнання$120–150/м2
Укладання покриття$50–150/м2
Роботи з монтажу майданчика$50–80/м2

Кейс ЖК «Республіка». Який бюджет майданчика європейської якості

Проєкт для житлового кварталу «Республіка» — це чудовий приклад базового дитячого майданчика для прибудинкових територій. Ми мали створити локацію, де буде цікаво дітям різного віку. При цьому майданчик повинен був ідеально вписатися у сучасний житловий комплекс.

Реалізація проєкту зайняла у нас два місяці. Архітектори детально продумали зонування — по суті ми зробили три майданчики, для кожного з яких підібрали відповідне віку дітей обладнання з серій Geo та Tiga. Тут не було якихось складних інженерних рішень, тому бюджет на створення й монтаж обладнання склав приблизно $20 000.

hip park, дитячі майданчики україна, playgrounds
Мотузковий парк у ЖК “Файна Таун”.

Ще майже $10 000 пішло на облаштування безшовного поліуретанового покриття, яке, з одного боку, забезпечує захист дітей від травм, з іншого — полегшує догляд за майданчиком. Тут важливо сказати — товщина демпферного покриття розраховується, виходячи з максимальної висоти можливого падіння дитини. Тобто, м’яка підлога повинна захистити від серйозних травм. Чим товще покриття, тим воно дорожче. Багато замовників не хочуть витрачати на це бюджет, тому обмежуються «розумною» товщиною. Ми ж не можемо собі дозволити нехтувати вимогами щодо безпеки. Тому не економимо ні на м’яких підлогах, ні на захисних деталях для самого обладнання — спеціальних огорожах, ковпаках для гострих кутів тощо.

«Ми прагнемо до якості обладнання, порівняної зі світовими лідерами ринку, за ціну, що доступна українському замовнику. Також не потрібно забувати про сервіс».

(с) Ілля Капінус, співзасновник Hip Park

Підсумок — кастомний майданчик з трьома локаціями для дітей різного віку обійшовся у $30 000. При цьому ігровий комплекс враховує всі вимоги з безпеки й ідеально поєднується з архітектурним стилем ЖК.

Найдорожчий проєкт Hip Park — який він. Кейс ЖК «Файна Таун»

У листопаді 2019 року на каналі «Новобудови Києва» вийшло інтерв’ю з архітектором бюро Archimatika Миколою Морозовим, де він розповідав про наймасштабніший й показовий проєкт Hip Park — дитячий майданчик у ЖК «Файна Таун».

«Цей проєкт багато в чому став для нас визначальним. Замовники — компанія KAN Development та бюро Archimatika — з самого початку задали високу планку, і ми повинні були їй відповідати. До слова, ринок дуже активно відреагував на даний проєкт. Величезна кількість архітекторів і забудовників їздили у ЖК «Файна Таун», щоб подивитися на якісно новий рівень доброустрою прибудинкової території».

(с) Ілля Капінус, співзасновник Hip Park

Цей проєкт розроблявся ексклюзивно для житлового кварталу. Спеціально на замовлення ми робили мотузковий парк, використовували масивне обладнання з серії Geo, встановлювали різні гойдалки, батути, гірки тощо. Одним із завдань було — гармонійно заповнити величезний простір між будинків, щоб майданчик був ніби «продовженням» житлового комплексу. Тому ми мали створити щось об’ємне, але водночас витончене, «повітряне» і трохи казкове.

Роботи було дуже багато. Висота конструкцій досягала 10–11м, і щоб забезпечити достатню стійкість, ми заливали величезний шар фундаменту під кожну опору, після чого потрібно було їх ідеально вирівняти. Для дитячого майданчика фундамент був абсолютно недитячий. Встановивши все обладнання, ми заповнили абсолютно весь майданчик м’якою гумовою крихтою, яку педантично підбирали з урахуванням гами житлового комплексу.

Інтерв’юер у відео говорить, що майданчик обійшовся у 10 млн грн (≈ $380 000). І чомусь посилається на нас. Ні. Бюджет комплексу для дітей в ЖК «Файна Таун» склав приблизно $260 000 — $140 000 пішло на обладнання й $ 120 000 на монтаж та облаштування фінішного покриття. Це не найдорожчий майданчик в Україні, але найцінніший досвід для нас.

Чому забудовникам вигідніше співпрацювати з професіоналами 

Підсумовуючи наше невелике дослідження, ми бачимо, що ціни на дитячі майданчики на ринку плюс-мінус всюди однакові, але компанії, які професійно займаються створенням та встановленням ігрових майданчиків, гарантують кілька важливих речей:

 • міжнародну якість виробництва й монтажу, відповідність усім нормам з безпеки;
 • ексклюзивний дизайн обладнання, розробка проєктів з урахуванням побажань замовника і потреб кінцевих користувачів — дітей;
 • високий рівень сервісу;
 • прозоре ціноутворення та виправдана підсумкова вартість проєкту.

Саме так ми й працюємо. І нам дуже приємно, що такий підхід дає свої плоди.

«Запит на якісний доброустрій сьогодні є і постійно зростає. Подивіться, скільки громадських просторів облаштовано, зокрема за бюджетні кошти, за останні 3–4 роки. У якісну середу вкладаються вже не тільки приватні забудовники, а й держава.

У цьому сегменті, звичайно, є свої труднощі. Наприклад, на торги часто не потрапляють витрати на проєктні роботи та доопрацювання, немає якісного технічного й авторського нагляду, що дозволяє перемагати в тендерах компаніям з більш низькою якістю обладнання, ідея якого вкрадена в інших виробників. Є й багато інших складних питань. Однак позитивні зрушення явно є, що дає велику надію. Ми віримо в краще, інакше не займалися б тим, чим займаємося!»

(с) Ілля Капінус, співзасновник Hip Park

Проєктуємо та будуємо дитячі майданчики

Перегляньте проєкти, які ми вже зробили. Можливо зробимо щось дивовижне і для вас!

hip park, дитячі майданчики україна, playgrounds

Блоги про архітектуру, ландшафтний дизайн та урбаністичний простір

Де читати про архітектуру, світові тренди та спостерігати за новобудовами по світу. Ділимося своїм списком блогів, сайтів, та сторінок у Пінтересті про архітектуру, ландшафтний дизайн та створення урбаністичного простору. Dezeen Dezeen — найпопулярніший і найвпливовіший...

Прочитати

Чи правда, що хороший дитячий майданчик — це завжди неймовірно дорого? Кейси Hip Park

Скільки коштує побудувати дитячий майданчик? Хотілося б дати на це питання швидку відповідь, але її не існує. Все залежить від того, який простір ви хочете облаштувати. Чи буде це звичайна, нічим не примітна локація у...

Прочитати