ВООЗ посилила вимоги до гральної залежності у дітей. Повернімо дітям гарні ігрові простори

У жовтні 2020 року ВООЗ включила гральну залежність до переліку психічних розладів. Серед головних ознак захворювання — збільшення пріоритету ігор над іншими видами повсякденної діяльності. Іншими словами, втрата контролю над своїм життям. Людина настільки занурюється у віртуальний світ, що забуває про реальні речі.

Звичайно, такий серйозний діагноз ставиться виключно у тих випадках, коли людина грає протягом мінімум 12 місяців і її залежність вже негативно позначилася на особистій, соціальній, сімейній та професійній діяльності. На жаль, подібних випадків не так мало, зокрема серед дітей.

Статистика з ігрової залежності за 2021 рік

Понад 2 мільярди людей по всьому світу грають у комп’ютерні ігри. З них від 1 до 10% жителів Європи та Північної Америки страждають на ігрову залежність того чи іншого ступеня важкості. Критеріям діагнозу психічного розладу відповідають від 0,3% до 1% дорослих у США, Великій Британії, Канаді та Німеччині. У Японії кількість людей з ігровою залежністю коливається від 0,7% до 27,5%. У Норвегії 1,4% жителів можна віднести до геймерів із залежністю, а 7,3% — до проблемних гравців.

У Південній Кореї залежність від комп’ютерних ігор оголосили кризою громадської охорони здоров’я, оскільки до неї схильні понад 8,4% (близько 600 тисяч) дітей та підлітків. Серед них 11–12% хлопчиків та 6–7% дівчаток.

У Китаї за останні п’ять років кількість залежних геймерів збільшилася майже на 700 мільйонів людей. Причому суттєвий стрибок галузі стався за часів пандемії. Люди сидять удома, їм нема чим себе зайняти, відеоігри — найдоступніший спосіб вбити час.

Щоб хоч якось захистити дітей від згубного впливу ігрової залежності, влада Китаю встановила ліміт на геймінг. Тепер неповнолітні можуть грати лише три години на тиждень — по одній годині з 20:00 до 21:00 у п’ятницю, суботу та неділю. Контролюватимуть час ігрові компанії.

Два методи лікування від ігрової залежності

Комп’ютерні ігри створюються в такий спосіб, щоб викликати залежність. Експерт у цій темі Баару Мучирі каже, що звикання до геймінгу формується так само як і звикання до наркотичних речовин.

«Ігри викликають викид дофаміну, хімічної речовини, що закріплює таку поведінку. Людина знову і знову хоче перемогти, і з цієї причини стає залежною від комп’ютерних ігор».

(с) Баару Мучирі

Експерт каже, що впоратися із залежністю допомагає психотерапія та різні ліки. Однак якщо ми говоримо про дітей, то що робити у такому разі? Мало хто з батьків погодиться вести дитину на зустріч до психолога або давати таблетки. Особливо, якщо ігрова залежність поки що не перетворилася на психічний розлад.

Китай пішов найпростішим шляхом — ввів жорсткі обмеження. У комуністичній країні всі звикли до таких законів. У західному ліберальному суспільстві подібні заборони не вводитимуть, поки ситуація не стане зовсім поганою. Тому боротьба з ігровою залежністю дітей лягає на плечі батьків. І вони мають, як мінімум, два шляхи розв’язання цього питання:

  • забороняти дитині грати в комп’ютерні ігри та карати за неслухняність;
  • перевести увагу дитини на реальні розваги, заохочувати її до спонтанних ігор та пізнання своїх можливостей на дитячих майданчиках.

У першому випадку батькам доведеться зіткнутися з образою, саботажем та спробами обійти заборону всіма доступними методами. У другому випадку дитина може спочатку упиратися, але, якщо її зацікавити оригінальним ігровим обладнанням та можливими пригодами, вона із задоволенням відкладе гаджет в сторону.

Як майданчики Hip Park допомагають впоратися з ігровою залежністю

Дизайн майданчиків Hip Park з самого початку розробляється так, щоб залучити дітей до спонтанної гри. Що це дає?

  • Діти вчаться бути більш самостійними та відповідальними, вони вперше стикаються з ризиком та долають свій страх без втручання дорослих. Це вселяє у них впевненість, розвиває лідерські якості та незалежність.
  • У спонтанній грі дуже легко заводити нові знайомства та м’яко соціалізуватися.
  • У дітей активно розвивається уява та інші навички, які стануть їм у пригоді у дорослому житті.
  • Рухливі ігри на свіжому повітрі загартовують імунітет, зміцнюють фізичне та психічне здоров’я.

Більш того, відвідування дитячих майданчиків Hip Park дозволяє позбавитися негативних наслідків ігрової залежності — низької активності, депресивного стану, замкнутості, асоціальності.

Боротьба з будь-якою залежністю ефективна, коли увага людини перенаправляється на більш приємні та корисні для неї речі. Частіше відводьте дітей на майданчики Hip Park, щоб відвернути їх від гаджетів та показати, що реальність може бути набагато цікавіша за віртуальний світ.

Переглянути оригінальний дизайн комплексів Hip Park можна на сторінці наших готових проєктів.

Проєктуємо та будуємо дитячі майданчики

Перегляньте проєкти, які ми вже зробили. Можливо зробимо щось дивовижне і для вас!

hip park, дитячі майданчики україна, playgrounds

[wpgb_grid id=”2″]